SAGA FJORDBASE AS

    Active
    Org. no. 981425820Andre tjenester tilknyttet sjøtransportFLORØwww.fjordbase.no
    Unlock contact info
    65
    Employees
    239.0 mill
    Revenue 2025
    20.1 mill
    Net profit
    1999
    Founded
    +6%
    Growth (revenue)

    About the company

    SAGA FJORDBASE AS er en norsk leverandør innen diverse virksomhet med hovedfokus på komplette forsyningsbaser, havnetjenester, logistikk, eiendom og fornybar teknologi gjennom Fjord Base Gruppen og tilknyttede tjenester som Saga Connect. Selskapet rapporterte en omsetning på 239 015 026 NOK for 2025, med et årsresultat på 20 082 745 NOK og et driftsresultat på 25 854 585 NOK; totale eiendeler per 2025 var 141 629 770 NOK og egenkapitalen 55 870 548 NOK. Fra 2024 til 2025 vokste omsetningen med 5,7 %, mens årsresultatet falt med 2 834 255 NOK (omtrent 12,4 % nedgang) og egenkapitalen ble redusert med 4,4 %. Selskapet har et styre bestående av ni medlemmer, én person i ledelsen og én aksjonær som eier virksomheten, og opererer strukturerte basetjenester, logistikk- og verkstedsfunksjoner uten å kommentere fremtidige markedsforhold.

    Organization number
    981425820
    Founded
    1999
    Company type
    Aksjeselskap
    Industry code (NACE)
    52.220 — Andre tjenester tilknyttet sjøtransport
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Botnaneset 24, 6900, FLORØ, 6900, FLORØ
    Website
    www.fjordbase.no

    Development & activity

    • Revenue growth +6% (2025)
    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    76/ 100
    Strong
    Profit margin8.4%
    Equity ratio39.4%
    Growth (revenue)5.7%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    10 decision-makers
    Erlend Toftesund
    Daglig leder
    AS
    Andre Samson Bjørnseth
    Styremedlem
    BM
    Bodil Marie Myklebust
    Styremedlem
    CE
    Camilla Eileen Nødset
    Varamedlem
    FS
    Frank Solheim
    Varamedlem
    HL
    Horst-Tore Land
    Styremedlem
    JO
    Jan Ove Grindheim
    Varamedlem
    Ole Schanke Eikum
    Styrets leder
    TM
    Therese Marie Fanøy
    Varamedlem
    TL
    Tommy Løkkebø
    Styremedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Shareholders

    ShareholderStake
    100%

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    239M NOK

    +5.7%2025

    Net profit

    20.1M NOK

    -12.4%2025

    Equity

    55.9M NOK

    -4.4%2025

    Revenue (2016–2025)

    Operating revenue, NOK
    179.9M
    2016
    141.7M
    2017
    162.4M
    2018
    193.2M
    2019
    300.7M
    2020
    257.7M
    2021
    248M
    2022
    202.7M
    2023
    226.2M
    2024
    239M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue239.0 mill226.2 mill
    Operating result25.9 mill28.7 mill
    Result before tax25.8 mill–
    Net profit20.1 mill22.9 mill
    Balance sheet
    Total assets141.6 mill162.5 mill
    Current assets77.7 mill–
    Fixed assets64.0 mill–
    Total equity55.9 mill58.5 mill
    Total liabilities85.8 mill104.0 mill
    Audited
    Operating margin
    10.8%
    Profit margin
    8.4%
    Equity ratio
    39.4%
    Current ratio
    1.15

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors SAGA FJORDBASE AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of SAGA FJORDBASE AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy