NOVA CONSULTING GROUP AS

    Active
    Org. no. 995113058Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerOSLOnovaconsultinggroup.no
    Unlock contact info
    16
    Employees
    133.3 mill
    Revenue 2025
    33.3 mill
    Net profit
    2010
    Founded
    +8%
    Growth (revenue)

    About the company

    NOVA CONSULTING GROUP AS er et konsulentselskap basert i Oslo som tilbyr tjenester innen informasjonsteknologi samt forvaltning og drift av IT-systemer, med fokus på å levere operasjonell IT-drift, systemforvaltning og rådgivning knyttet til teknisk drift og forretningskritiske IT-løsninger. Selskapet rapporterte en omsetning på 133 304 000 NOK i 2025, med et årsresultat på 33 272 000 NOK og et driftsresultat på 46 100 000 NOK samme år, noe som indikerer lønnsom drift i regnskapsperioden. Totale eiendeler utgjorde 373 312 000 NOK og egenkapitalen var 200 127 000 NOK per 2025, og disse tallene peker mot en solid balanseposisjon. Virksomheten ledes av en administrasjon på 33 personer og styret består av 4 medlemmer; informasjon om eierstruktur er ikke tilgjengelig.

    Organization number
    995113058
    Founded
    2010
    Company type
    Aksjeselskap
    Industry code (NACE)
    62.200 — Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Karl Johans gate 16, 0154, OSLO, 0154, OSLO
    Website
    novaconsultinggroup.no

    Development & activity

    • Revenue growth +8% (2025)
    • Turned profitable (2025)
    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    90/ 100
    Strong
    Profit margin25.0%
    Equity ratio53.6%
    Growth (revenue)8.3%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    10 decision-makers
    Geir Allan Hove
    Daglig leder
    IK
    Ingrid Kjöllerström
    Manager
    JM
    Jonas Momkvist
    Manager
    KM
    Kjetil Manheim
    Manager
    TR
    Trine Røssel Ødegaard
    Manager
    Cato Andreas Holmsen
    Styrets leder
    GS
    Geir Syrstad Andås
    Styremedlem
    LM
    Line Merethe Hestvik
    Styremedlem
    MK
    Marianne Kristina Wahlstrøm
    Styremedlem
    NC
    Nina Christine Farmen
    Varamedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Shareholders

    ShareholderStake
    1.07%
    Eirik Blømacher
    0.54%
    0.76%
    44.67%
    Geir Syrstad Andås
    7.71%
    1.07%
    Jørgen Helgheim
    1.59%
    Lars Ø Godsveen Bodahl
    2.53%
    Lars Timenes
    2.51%
    0.38%

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    133.3M NOK

    +8.3%2025

    Net profit

    33.3M NOK

    +222.1%2025

    Equity

    200.1M NOK

    +23.7%2025

    Revenue (2016–2025)

    Operating revenue, NOK
    19.4M
    2016
    35M
    2017
    52.2M
    2018
    70.4M
    2019
    97.9M
    2020
    107.9M
    2021
    114.5M
    2022
    112.6M
    2023
    123.1M
    2024
    133.3M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue133.3 mill123.1 mill
    Operating result46.1 mill30.3 mill
    Result before tax33.2 mill–
    Net profit33.3 mill-27.2 mill
    Balance sheet
    Total assets373.3 mill370.3 mill
    Current assets129.7 mill–
    Fixed assets243.6 mill–
    Total equity200.1 mill161.8 mill
    Total liabilities173.2 mill208.5 mill
    Audited
    Operating margin
    34.6%
    Profit margin
    25.0%
    Equity ratio
    53.6%
    Current ratio
    0.75

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors NOVA CONSULTING GROUP AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of NOVA CONSULTING GROUP AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy