LINDESNES MASKINSENTER AS

    Active
    Org. no. 925051551Reparasjon og vedlikehold av maskinerLINDESNESlindesnesmaskinsenter.no
    Unlock contact info
    7
    Employees
    18.5 mill
    Revenue 2025
    2 k
    Net profit
    2020
    Founded
    +4%
    Growth (revenue)

    About the company

    Lindesnes Maskinsenter AS er en norsk leverandør innen anlegg, landbruk, skog og hage, med et produktutvalg som inkluderer tømmerhengere, kraner, skuffer, motorsager, verneklær og reservedeler til merker som New Holland og Case IH. Selskapet rapporterte en omsetning på 17 730 989 NOK i 2024, med et driftsresultat på 298 104 NOK og et årsresultat på 48 517 NOK, samt totale eiendeler på 7 095 526 NOK og egenkapital på 1 654 099 NOK. Fra 2023 til 2024 viser regnskapet en betydelig omsetningsvekst på 21 262,6 % og en forbedring i årsresultat på 115,2 % (økning med 368 517 NOK), noe som indikerer sterk positiv finansiell utvikling det siste året. Selskapets ledelse består av én person, styret har to medlemmer, og virksomheten eies av to aksjonærer. Denne beskrivelsen er basert på innrapporterte regnskaps- og strukturdata.

    Organization number
    925051551
    Founded
    2020
    Company type
    Aksjeselskap
    Industry code (NACE)
    33.120 — Reparasjon og vedlikehold av maskiner
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Hestehaven 25, 4520, LINDESNES, 4520, LINDESNES
    Website
    lindesnesmaskinsenter.no

    Development & activity

    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    50/ 100
    Medium
    Profit margin0.0%
    Equity ratio24.1%
    Growth (revenue)4.2%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    4 decision-makers
    EW
    Erling Westbye
    Manager
    Trond Helliesen
    Daglig leder
    Erling Westbye
    Styrets leder
    TH
    Trond Helliesen
    Styremedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Shareholders

    ShareholderStake
    40%
    60%

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    18.5M NOK

    +4.2%2025

    Net profit

    1.7K NOK

    -96.5%2025

    Equity

    1.7M NOK

    2025

    Revenue (2020–2025)

    Operating revenue, NOK
    8.7M
    2020
    21.6M
    2021
    16.7M
    2022
    18.5M
    2023
    17.7M
    2024
    18.5M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue18.5 mill17.7 mill
    Operating result258 k298 k
    Result before tax2 k–
    Net profit2 k49 k
    Balance sheet
    Total assets6.9 mill7.1 mill
    Current assets6.0 mill–
    Fixed assets896 k–
    Total equity1.7 mill1.7 mill
    Total liabilities5.2 mill5.4 mill
    Audited
    Operating margin
    1.4%
    Profit margin
    0.0%
    Equity ratio
    24.1%
    Current ratio
    1.74

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors LINDESNES MASKINSENTER AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of LINDESNES MASKINSENTER AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy