HUNTON FIBER AS

    Active
    Org. no. 964014256Produksjon av finerplater og andre bygnings- og møbelplater av treGJØVIKhuntonfiber.co.uk
    Unlock contact info
    168
    Employees
    745.7 mill
    Revenue 2025
    18.9 mill
    Net profit
    1992
    Founded
    +18%
    Growth (revenue)

    About the company

    Hunton Fiber AS (org.nr. 964014256) er en norsk produsent av byggevareprodukter basert på trefiber, med hovedfokus på isolasjonsløsninger og tilhørende produkter som Hunton Nativo® Board og Blown-in, Hunton Windproof, Hunton Silencio Thermo og Bitroc-systemer for varme-, lyd- og brannsikre konstruksjoner. Selskapet fremstiller hovedsakelig materialer av trefiber fra granflis, og posisjonerer seg som en ledende leverandør i Norden innen trebaserte byggematerialer. For regnskapsåret 2025 rapporterte Hunton Fiber en omsetning på 699 425 000 NOK og et årsresultat på 42 706 000 NOK, med et driftsresultat på 23 913 000 NOK og totale eiendeler på 663 651 000 NOK; egenkapitalen var 344 951 000 NOK. Fra 2024 til 2025 viser nøkkeltallene en omsetningsvekst på 10,3 %, en betydelig forbedring i årsresultatet på 27 699 000 NOK (ca. +184,6 %) og en egenkapitaløkning på 12,3 %. Selskapet ledes av én registrert leder

    Organization number
    964014256
    Founded
    1992
    Company type
    Aksjeselskap
    Industry code (NACE)
    16.210 — Produksjon av finerplater og andre bygnings- og møbelplater av tre
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Niels Ødegaards gate 8, 2815, GJØVIK, 2815, GJØVIK
    Website
    huntonfiber.co.uk

    Development & activity

    • Revenue growth +18% (2025)
    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    80/ 100
    Strong
    Profit margin2.5%
    Equity ratio53.0%
    Growth (revenue)17.6%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    21 decision-makers
    Arne Lange Jebsen
    Daglig leder
    EM
    Elisabeth Morthen
    Manager
    FW
    Frederik Wilhelm Mowinckel
    Manager
    HJ
    Hans Jørgen Gulland
    Manager
    KS
    Ketil Skogstad
    Manager
    MB
    Marianne Bækkevold
    Manager
    OE
    Odd Erlend Hansen Berg
    Manager
    AL
    Arne Lange Jebsen
    Varamedlem
    ES
    Elin Skumsvoll Hauge
    Styremedlem
    EM
    Elisabeth Morthen
    Styremedlem
    ER
    Espen Randsted
    Styremedlem
    Frederik Wilhelm Mowinckel
    Styrets leder
    HJ
    Hans Jørgen Gulland
    Styremedlem
    IR
    Ian Rouard Sheldrake
    Varamedlem
    KS
    Ketil Skogstad
    Styremedlem
    LR
    Liv Rognlien
    Varamedlem
    MB
    Marianne Bækkevold
    Styremedlem
    OE
    Odd Erlend Hansen Berg
    Styremedlem
    RP
    Ralf Paustian
    Varamedlem
    RS
    Roger Sevaldrud
    Varamedlem
    SØ
    Sven Østgulen
    Varamedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Shareholders

    ShareholderStake
    Aina Nyborg
    0.02%
    Anette Stenstadvolden Strømberg
    0.19%
    Arne Sunde
    0.09%
    10.31%
    Bernt Risnes
    0.01%
    0.45%
    0.62%
    Eivind Alfstad
    0.07%
    Elisabeth Morthen
    0.03%
    Erik Slåtsveen Skogli
    0.05%

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    745.7M NOK

    +17.6%2025

    Net profit

    18.9M NOK

    +26.1%2025

    Equity

    343M NOK

    +11.7%2025

    Revenue (2016–2025)

    Operating revenue, NOK
    360.6M
    2016
    381.4M
    2017
    378.3M
    2018
    382.1M
    2019
    459.3M
    2020
    546M
    2021
    641.1M
    2022
    592.1M
    2023
    634M
    2024
    745.7M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue745.7 mill634.0 mill
    Operating result30.0 mill22.2 mill
    Result before tax24.2 mill–
    Net profit18.9 mill15.0 mill
    Balance sheet
    Total assets646.8 mill597.8 mill
    Current assets264.7 mill–
    Fixed assets382.1 mill–
    Total equity343.0 mill307.2 mill
    Total liabilities303.8 mill290.5 mill
    Audited
    Operating margin
    4.0%
    Profit margin
    2.5%
    Equity ratio
    53.0%
    Current ratio
    2.14

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors HUNTON FIBER AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of HUNTON FIBER AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy