GROMSTAD AUTO AS

    Active
    Org. no. 914031923Reparasjon og vedlikehold av motorvognerARENDALgromstadauto.no
    Unlock contact info
    104
    Employees
    680.3 mill
    Revenue 2025
    18.3 mill
    Net profit
    1967
    Founded
    +20%
    Growth (revenue)

    About the company

    GROMSTAD AUTO AS er et norsk selskap innen diverse virksomhet som tilbyr et bredt spekter av tjenester og produkter tilpasset markedets behov. Selskapet rapporterte en omsetning på 568 525 208 NOK for 2024, med et årsresultat på 14 588 195 NOK og et driftsresultat på 18 762 315 NOK, samt totale eiendeler på 131 894 099 NOK og egenkapital på 40 510 764 NOK. Fra 2023 til 2024 viste selskapet en omsetningsnedgang på 3,3 % og en betydelig reduksjon i årsresultat på 6 112 805 NOK (-29,5 %), samtidig som egenkapitalen ble redusert med 2,6 %, noe som indikerer svakere lønnsomhet og moderat kapitalreduksjon i perioden. Selskapets styring består av et styre på fire medlemmer og en ledelse på fire personer, og det eies av én aksjonær; dette gir et konsolidert eierforhold og en klart definert ledelsesstruktur.

    Organization number
    914031923
    Founded
    1967
    Company type
    Aksjeselskap
    Industry code (NACE)
    95.310 — Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Vesterveien 56, 4839, ARENDAL, 4839, ARENDAL
    Website
    gromstadauto.no

    Development & activity

    • Revenue growth +20% (2025)
    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    66/ 100
    Medium
    Profit margin2.7%
    Equity ratio20.4%
    Growth (revenue)19.7%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    8 decision-makers
    HG
    Haakon Gromstad
    Manager
    JT
    Jan Trygve Gromstad
    Manager
    Leif Christian Gromstad
    Daglig leder
    MG
    Marit Gromstad
    Manager
    HG
    Haakon Gromstad
    Varamedlem
    Jan Trygve Gromstad
    Styrets leder
    LC
    Leif Christian Gromstad
    Styremedlem
    MG
    Marit Gromstad
    Varamedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Shareholders

    ShareholderStake
    100%

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    680.3M NOK

    +19.7%2025

    Net profit

    18.3M NOK

    +25.2%2025

    Equity

    40.1M NOK

    -1.0%2025

    Revenue (2016–2025)

    Operating revenue, NOK
    464.4M
    2016
    531.7M
    2017
    436.9M
    2018
    493M
    2019
    575.6M
    2020
    625.9M
    2021
    600.5M
    2022
    587.7M
    2023
    568.5M
    2024
    680.3M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue680.3 mill568.5 mill
    Operating result23.9 mill18.8 mill
    Result before tax23.4 mill–
    Net profit18.3 mill14.6 mill
    Balance sheet
    Total assets196.5 mill131.9 mill
    Current assets173.2 mill–
    Fixed assets23.2 mill–
    Total equity40.1 mill40.5 mill
    Total liabilities156.3 mill91.4 mill
    Audited
    Operating margin
    3.5%
    Profit margin
    2.7%
    Equity ratio
    20.4%
    Current ratio
    1.14

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors GROMSTAD AUTO AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of GROMSTAD AUTO AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy