ETISK HANDEL NORGE

    Active
    Org. no. 982929474Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersOSLOetiskhandel.no
    Unlock contact info
    18
    Employees
    21.8 mill
    Revenue 2025
    732 k
    Net profit
    2000
    Founded
    -7%
    Growth (revenue)

    About the company

    ETISK HANDEL NORGE (org.nr. 982929474) er en medlemsorganisasjon registrert i Oslo som arbeider med aktiviteter knyttet til andre medlemsorganisasjoner, med fokus på etisk handel, koordinering av medlemsaktiviteter og utvikling av retningslinjer og samarbeidstiltak for medlemmer. I 2024 rapporterte selskapet en omsetning på 6 560 000 NOK, et årsresultat på -295 000 NOK og et driftsresultat på -577 000 NOK, noe som indikerer et negativt driftsutfall det året. Tallene viser at organisasjonen hadde kostnadsutfordringer i 2024, og resultatene bør vurderes opp mot tidligere års regnskap for å fastslå en klar trend; tilgjengelige tall alene viser et underskudd i regnskapsåret. Organisasjonen har et styre bestående av 9 medlemmer og en ledelse på 14 personer, hvilket reflekterer et relativt omfattende styrings- og administrasjonsapparat i forhold til omsetningen. Eierforhold er ikke spesifisert i tilgjengelige data.

    Organization number
    982929474
    Founded
    2000
    Company type
    Forening/lag/innretning
    Industry code (NACE)
    94.992 — Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Hausmannsgate 19, 0182, OSLO, 0182, OSLO
    Website
    etiskhandel.no

    Development & activity

    • Revenue growth -7% (2025)
    • Turned profitable (2025)
    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    64/ 100
    Medium
    Profit margin3.4%
    Equity ratio64.9%
    Growth (revenue)-7.5%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    10 decision-makers
    Heidi Kristin Bærland Furustøl
    Daglig leder
    AA
    Amar Abbas Bokhari
    Styremedlem
    AW
    Anders Wiland Skumsnes
    Styremedlem
    Andrew Thomas Takeshi Preston
    Styrets leder
    EG
    Elin Garthus
    Styremedlem
    EG
    Elisa Gasperini
    Styremedlem
    FI
    Fawsi Ismael Adem
    Styremedlem
    HC
    Hanne Christensen Lystad
    Styremedlem
    RM
    Rikke Mohn Halvorsen
    Styremedlem
    YO
    Yngvill Ofstad
    Styremedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    21.8M NOK

    -7.5%2025

    Net profit

    732K NOK

    +348.1%2025

    Equity

    9.7M NOK

    +8.2%2025

    Revenue (2015–2025)

    Operating revenue, NOK
    13.6M
    2015
    10.1M
    2016
    12.3M
    2017
    15.3M
    2018
    17.1M
    2019
    12.8M
    2020
    13M
    2021
    19.6M
    2022
    22.1M
    2023
    23.5M
    2024
    21.8M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue21.8 mill23.5 mill
    Operating result334 k-577 k
    Net profit732 k-295 k
    Balance sheet
    Total assets14.9 mill13.4 mill
    Total equity9.7 mill8.9 mill
    Total liabilities5.2 mill4.5 mill
    Source: purehelp
    Operating margin
    1.5%
    Profit margin
    3.4%
    Equity ratio
    64.9%

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors ETISK HANDEL NORGE for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of ETISK HANDEL NORGE.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy