ENEAS SERVICES AS

    Active
    Org. no. 898652602Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningDRAMMENeneasservices.no
    Unlock contact info
    113
    Employees
    335.5 mill
    Revenue 2025
    161.7 mill
    Net profit
    2012
    Founded
    +20%
    Growth (revenue)

    About the company

    ENEAS SERVICES AS (org.nr. 898652602) tilbyr tjenester innen kraftforvaltning, energirevisjon, metering og energihåndtering for næringsbygg, med særlig fokus på kostnadseffektiv og regelrett forvaltning av elektrisk kraft samt korrekt rapportering og beregning av energiavgifter. Selskapet rapporterte en omsetning på 278 620 000 NOK og et årsresultat på 137 874 000 NOK for 2024, med et driftsresultat på 167 515 000 NOK og totale eiendeler på 311 117 000 NOK per samme år; egenkapitalen var 99 629 000 NOK. Mellom 2023 og 2024 viste selskapet betydelig vekst i omsetning (+953,1 %) og en forbedring i årsresultatet på 9 295 000 NOK (+7,2 %). Selskapets styringsstruktur består av et styre med to medlemmer, én person i ledelsen og én eier/aksjonær; dette gjenspeiler en konsentrert eier- og beslutningsstruktur.

    Organization number
    898652602
    Founded
    2012
    Company type
    Aksjeselskap
    Industry code (NACE)
    70.200 — Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
    VAT registered
    Yes
    Business address
    Ole Steens gate 10, 3015, DRAMMEN, 3015, DRAMMEN
    Website
    eneasservices.no

    Development & activity

    • Revenue growth +20% (2025)
    • VAT registered

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    86/ 100
    Strong
    Profit margin48.2%
    Equity ratio25.2%
    Growth (revenue)20.4%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    8 decision-makers
    EJ
    Erik J.R. Steen
    Manager
    JT
    Jarle Tomter
    Manager
    Jon Christian Hillestad
    Daglig leder
    KF
    Kristian Fossum
    Manager
    MG
    Marcus Gustav Elmerskog
    Manager
    RN
    Reidar Nervik
    Manager
    Jon Christian Hillestad
    Styrets leder
    MG
    Marcus Gustav Elmerskog
    Styremedlem
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Financial key figures

    Latest financial year 2025

    Revenue

    335.5M NOK

    +20.4%2025

    Net profit

    161.7M NOK

    +17.3%2025

    Equity

    100.9M NOK

    +1.3%2025

    Revenue (2015–2025)

    Operating revenue, NOK
    76.6M
    2015
    97.3M
    2016
    117.4M
    2017
    134.1M
    2018
    159.1M
    2019
    160.4M
    2020
    165.7M
    2021
    208.8M
    2022
    256.8M
    2023
    278.6M
    2024
    335.5M
    2025

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20252024
    Income statement
    Operating revenue335.5 mill278.6 mill
    Operating result189.2 mill167.5 mill
    Result before tax207.4 mill–
    Net profit161.7 mill137.9 mill
    Balance sheet
    Total assets401.0 mill311.1 mill
    Current assets263.1 mill–
    Fixed assets137.9 mill–
    Total equity100.9 mill99.6 mill
    Total liabilities300.0 mill211.5 mill
    Audited
    Operating margin
    56.4%
    Profit margin
    48.2%
    Equity ratio
    25.2%
    Current ratio
    0.88

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors ENEAS SERVICES AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of ENEAS SERVICES AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy