ARCTIC COATING AS

    Active
    Org. no. 922820708Detaljhandel med deler og utstyr til motorvognerÅLarcticcoating.com
    Unlock contact info
    1.6 mill
    Revenue 2024
    708 k
    Net profit
    2019
    Founded
    -41%
    Growth (revenue)

    About the company

    ARCTIC COATING AS (org.nr. 922820708) utvikler og leverer overflatebeskyttelse og rengjøringskjemikalier spesielt rettet mot tøffe nordiske og arktiske klimaer, med fokus på keramiske coatings og nanoteknologibaserte løsninger for biler og maskiner. Selskapet tilbyr produkter som Arctic Base Coat, Arctic Top Coat og Arctic ONE, samt rengjøringsmidler designet for å forbedre holdbarhet og rengjøringsresultat i korrosive og saltpåvirkede omgivelser. I 2024 rapporterte Arctic Coating en omsetning på 1 560 563 NOK og et årsresultat på 708 454 NOK, med et driftsresultat på 720 152 NOK og totale eiendeler på 1 595 026 NOK; egenkapitalen var 261 635 NOK ved årsskiftet. Fra 2023 til 2024 viste selskapet en omsetningsnedgang på 32,7 %, samtidig som årsresultatet bedret seg betydelig med en økning på 313,4 % (±1 040 454 NOK). Selskapet drives med én leder og ett styremedlem, og har to registrerte aksjonærer.

    Organization number
    922820708
    Founded
    2019
    Company type
    AS
    Industry code (NACE)
    47.820 — Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
    Business address
    Gamlevegen 42, 3570, ÅL
    Website
    arcticcoating.com

    Development & activity

    • Revenue growth -41% (2024)
    • Turned profitable (2024)

    Based on public registries and filed annual accounts.

    Financial health score

    49/ 100
    Medium
    Profit margin45.4%
    Equity ratio16.4%
    Growth (revenue)-40.8%

    Based on margin, equity and growth.

    Key people

    2 decision-makers
    Iver Svardal
    Daglig leder
    Iver Svardal
    Styrets leder
    Unlock email and direct numbers for every decision-maker.Start free

    Shareholders

    ShareholderStake
    Bård Svardal
    25%
    Iver Svardal
    75%

    Financial key figures

    Latest financial year 2024

    Revenue

    1.6M NOK

    -40.8%2024

    Net profit

    708.5K NOK

    +313.4%2024

    Equity

    261.6K NOK

    +158.5%2024

    Revenue (2019–2024)

    Operating revenue, NOK
    463K
    2019
    2.6M
    2020
    1M
    2021
    1.3M
    2022
    2.6M
    2023
    1.6M
    2024

    Accounts (multi-year)

    Figures in NOK20242023
    Income statement
    Operating revenue1.6 mill2.6 mill
    Operating result720 k-296 k
    Result before tax708 k–
    Net profit708 k-332 k
    Balance sheet
    Total assets1.6 mill1.1 mill
    Current assets531 k–
    Fixed assets1.1 mill–
    Total equity262 k-447 k
    Total liabilities1.3 mill1.5 mill
    Audited
    Operating margin
    46.1%
    Profit margin
    45.4%
    Equity ratio
    16.4%
    Current ratio
    0.45

    Buying signals

    Premium
    Vexter monitors ARCTIC COATING AS for buying signals in real time

    Funding, hiring, leadership changes and technology shifts — detected in real time.

    Unlock free with Vexter

    Contact information

    Want direct access to the decision-makers?

    Vexter gives you verified emails and direct numbers to the management of ARCTIC COATING AS.

    Unlock free with Vexter

    We use cookies

    We use cookies and similar technologies to help improve your experience, serve personalized content, and analyze our traffic. Privacy Policy